Povinné zmluvné poistenie online

žena pozerajúca sa z okna auta premýšľa nad PZP onlineDnešný príspevok bude adresovaný hlavne tým, ktorí sa v tejto problematike veľmi nevyznajú. Je však možné, že bude obsahovať také informácie, ktoré môžu obohatiť znalosti už aj skúsených vodičov a čerpateľov tohto zabezpečenia. Témou je teda povinné zmluvné poistenie, ktoré mnohí vnímajú ako zbytočnosť, za ktorú si je potrebné aj zaplatiť. Veríme, že našim príspevkom túto mienku vyvrátime a presvedčíme vás o užitočnosti tohto produktu. Mnoho rôznorodých článkov vám poradí ako uzatvoriť online povinné zmluvné poistenie auta. Okrem iného si tu môžete urobiť aj porovnanie vašich možností.

Prečo je tak prospešné?

Prvý hlavný dôvod, pre ktorý si ho je dobré zabezpečiť je už v nadpise článku. Ochraňuje vozidlá, ale aj ich posádku. Možno to nebude hneď takým spôsobom ako si niektorí extrémisti môžu myslieť. Nanešťastie, povinné zmluvné poistenie ako také nevie ovplyvniť, či sa stane taká či onaká udalosť a kto bude alebo nebude poškodený. Ak sa však už niečo také stane, vďaka tomuto zabezpečeniu majú všetky poškodené vozidla a osoby nárok na náhradu škody. Najčastejšie však limity náhrady na poškodení zdravia sú do 5 miliónov eur a pri poškodení materiálnych vecí do 1 milióna eur. Je na poisťovniach či tieto limity, ktoré sú stanovené zákonom budú rešpektovať alebo ich navýšia. Preto na to dbajte pri podpisovaní zmluvy.

PZP sa však netýka len horibilných dopravných nehôd. Spadajú pod neho aj škodové udalosti. Napr. poškrabanie laku, preliačenia na plechu atď. Ak teda spôsobíte aj takéto „menšie“ škody, vďaka tomuto zabezpečeniu vozidla vám ich poisťovňa preplatí. Nevýhodou je, že rieši len tie škody, ktoré svojím počínaním spôsobíte iným neúmyselne, a teda nie sebe.

Predpokladom ku hladkému vyriešeniu škodovej situácie alebo dopravnej nehody v poisťovni je to, že všetci poškodení musia mať riadne platné povinné zmluvné poistenie. Takisto sa nesmú v poškodených miestach „vŕtať“ na vlastnú päsť, ináč to môže negatívne ovplyvniť vyčíslenie škody prípadne to môže anulovať celé odškodnenie.

Veríme, že predchádzajúce riadky vás o dôležitosti tohto produktu presvedčili. Koniec koncov je nariadené zákonom, takže veľmi nemáte na výber, či ho chcete alebo nie. Ináč vám hrozia vysoké pokuty. Aké?

Chcete ušetriť? Bez tohto zabezpečenia sa vám to nepodarí

Mnohí sa pri zistení faktu policajnou hliadkou, že nemajú povinné zmluvné poistenie, vyhovárajú na to, že o tom nevedeli. To však nikomu nepomôže, lebo neznalosť zákona neospravedlňuje. Na mieste vám preto môžu udeliť aj niekoľko stoeurovú pokutu. To by predstavovalo niekoľkonásobok hodnoty ročného poistného tohto zabezpečenia. Je aj iná inštitúcia, ktoré môže vo veci konať. Je ňou Obvodný úrad, ktorý vám aj 2 roky po tomto porušení zákona, môže udeliť pokutu vo výške 3 330 eur. Ako teda čítate, veľmi si nepomôžete, ak sa rozhodnete, že toto zabezpečenie nie je dôležité.

Kritickejšia situácia vo vašich financiách by nastala vtedy, keby ste spôsobili dopravnú nehodu. Bez neho by ste na odškodnenie všetkých škôd poškodených potrebovali aj milióny eur, ktoré sú už obsiahnuté v tomto zabezpečení. Hodnotíme, že je lepšie si ročne zaplatiť niekoľko desiatok eur, ako potom jednorazovo hľadať milióny, ktoré asi ani nezoženiete.

Vaša najlepšia možnosť PZP online

Preplnené cesty autamiČi už potrebujete povinné zmluvné poistenie po prvýkrát alebo nie, online získate vždy to najlepšie a najlacnejšie. Nemusíte navštevovať mnohé spoločnosti, ani ich jednotlivé internetové stránky. Stačí, ak si otvoríte hore uvedenú stránku, ktorá vám urobí porovnanie rôznych ponúk úplne zadarmo a nezáväzne. Doplníte údaje o vašom vozidle a požadovať sa budú aj niektoré informácie o vás. Napr. ako dlho jazdíte bez nehody atď.

Po zadaní všetkého potrebného a následnom odoslaní vám bude vygenerované porovnanie ponúk poisťovní. Ponuky budete mať zoradené chronologicky podľa výšky poistného. Tak sa presvedčíte, že nie je ponuka ako ponuka a rozdiely môžu byť až v stovkách eur. Porovnanie obsahuje ponuky takých poisťovní ako:

Takisto by výsledky mali zobrazovať aj poistné krytie. To všetko sa nachádza na stránke Uzavripzp.sk. Pretože niektoré z nich neponúkajú len „obyčajné“ povinné zmluvné poistenie, ale so špeciálnymi možnosťami. Napríklad v cene poistného budú obsahovať už aj niektoré havarijné rizika. To môže mať za následok, že možno budú o niečo drahšie, avšak stále výhodnejšie, akoby ste si havarijné riziko mali obstarať zvlášť.

Ak ste si tu správnu ponuku z PZP online porovnania vybrali, kliknite na ňu. Či už ste si zvolili najlacnejšie alebo poistne najlepšie PZP, je to na vás. Určite ste urobili správne. Teraz už len dopíšete niektoré údaje o vás. Do pár sekúnd vám príde mail s podmienkami, zmluvou, dočasnou zelenou kartou a údajmi na zaplatenie poistného. Po zaplatení vám poisťovňa zašle originál zelenú kartu.

Slovko na záver

Článok vás snáď presvedčil o tom, že s poistením auta sa neoplatí zahrávať. Stratiť môžete oveľa viac než si sprvoti myslíte. Dodávame ešte, že toto zabezpečenie sa netýka len osobných automobilov, ale aj všetkých iných vozidiel, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz. Presné znenie týchto dopravných prostriedkov nájdete v zákone o povinnom zmluvnom poistení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.