Pôžičky aj pre dlžníkov v registri

Odsúhlasená zmluvaZábudlivosť, nezodpovednosť či oklamanie sú tri hlavné príčiny nesplácania dlhov. Ak ich nesplatíte do vopred určeného termínu, každý a jeden poskytovateľ sa k tomu môže postaviť rôzne. Spoločným znakom každej spoločnosti je, že vám dajú zápis do bankového prípadne nebankového registra, ktorý upozorňuje ostatné inštitúcie na vaše resty. Slúži to hlavne ako upozornenie pre prípadného budúceho poskytovateľa návratnej finančnej pomoci. Ľudia s negatívnym záznamom majú veľmi malé šance na jej získanie. Existujú teda spoločnosti, ktoré by poskytli pôžičky aj pre dlžníkov? Áno, sú. A v dnešnom článku vám predstavíme, kto je poskytovateľom, aké podmienky je potrebné na ich získanie spĺňať ako aj iné dôležité informácie.

Vystačíte si so sumou do 500 eur?

Ako si potrebuje požičať niekto, kto má zápis v registri, veľmi si vyberať nemôže. Akceptovať musí len to, čo sa mu núka alebo potrebné financie zoženie inou cestou. Pôžičky, ktoré sú dostupné aj pre dlžníkov vám vedia jednorazovo sprostredkovať sumy do 500 eur. Pritom minimálna čiastka začína už od nejakých 30 eur. Ak by ste potrebovali za tejto podmienky oficiálne získať aj viac peňazí, nemusíte sa toho dočkať. Každý si stanovuje, koľko eur maximálne poskytne. Ak predsa len natrafíte na poskytovateľa vyšších pôžičiek aj pre dlžníkov  v registri, dobre si preštudujte podmienky. Pretože je možné, že budú sťažené niekde inde, napr. pri úrokovej sadzbe.

Kto poskytuje pôžičky aj pre dlžníkov?

Hovoriť o tom, že potrebujete peniaze je veľmi chúlostivé a nepríjemné. Mnohokrát sa s tým nepriznáme ani najbližším, aby nás neľutovali alebo aby si nemysleli, že nevieme hospodáriť a peniaze sme zas preflákali. Dôvodov však môže byť viacero. Nikto možno netuší, že zarábate minimálnu mzdu a že napr. deti tento mesiac potrebujú v škole niečo zaplatiť. Ten, kto od vás nebude nič vyzvedať a ani vás ľutovať sú nebankoví poskytovatelia. Jedine nebankové pôžičky sú dostupné aj pre dlžníkov v registri.

Je pravda, že kedysi ich bolo oveľa viac. Dnes potrebuje mať istotu vrátenia požičaných peňazí každý, dokonca aj nebankové spoločnosti. Nie každý poskytovateľ tohto typu je neseriózny úžerník, ktorý vás chce pripraviť o všetko, čo máte. To dokazuje aj fakt, že mnohí z nich chcú získať licenciu priamo od Národnej banky Slovenska. To znamená, že musia rešpektovať ich pravidlá, ináč by mohli byť vystavený vysokým pokutám alebo zániku spoločnosti. Preto upustili od pôžičiek dostupných aj pre dlžníkov prípadne od takých, kde netreba dokazovať príjem. Zoznam licencovaných spoločností si môžete pozrieť na webovej stránke NBS. Nenájdete tam však zahraničných poskytovateľov.

So žiadosťou o pôžičky aj pre dlžníkov by ste v banke určite neuspeli. Je to preto, že nepredstavujete žiadne istoty, keď neviete včas splatiť požičanú sumu. A register je to prvé, na čo sa po prijatí žiadosti budú sústrediť. Ak ste si istý, že si dobu splatnosti budete vedieť odsledovať, potom je tento produkt vhodný aj pre vás. Ak to neviete zaručiť, radšej si skutočne nepožičiavajte a niečo si odoprite, aj keď to môže byť skutočne ťažké.

Aké sú jej výhody?

Nazbierané peniazeMožno by ste si to spočiatku ani nemysleli, ale pôžičky aj pre dlžníkov, teda bez kontroly registra so sebou prinášajú aj iné pozitíva. Napr. niektoré môžete získať aj bez dokladovania príjmu, bez ručenia či bez potvrdenia o zamestnaní. Teda nezamestnaní žiadatelia nie sú vylúčení. Napriek tomu by mali žiadať len tí, ktorí poberajú aspoň štátne príspevky ako dôchodcovia, ženy na materskej dovolenke alebo študenti. Žiadosti iných kategórií pravdepodobne neprejdú. Zdôrazňujeme, že tieto výhodné podmienky platia pre pôžičky pre dlžníkov do sumy 500 eur. Ak by ste sa stretli s ponukou, ktorá pri týchto relatívne nízkych sumách žiada založenie nehnuteľnosti, odporúčame vám ísť od nej čo najďalej. Je viac ako pravdepodobné, že pôjde o nekalé praktiky. A to v ťažkej situácii určite nechcete.

Výhodou pôžičiek získateľných aj pre dlžníkov môže byť aj to, že sumy do 500 eur, môžete mať na účte skoro ihneď. To znamená minimálne do 10 minút od požiadania a maximálne do 24 hodín. Žiadať môžete cez sms, telefonicky, najlepšie, najjednoduchšie a najrýchlejšie online. Osobne to bude ťažké, pretože spoločnosti s takými ponukami kamenné pobočky nemajú.

Lehoty splatenia a úroková sadzba

Treba zdôrazniť, že aj pre dlžníkov platia isté pravidlá, a síce, že pôžičky sú splatné väčšinou do 30 dní. Úroková sadzba dosahuje maximálne 30%. Navýšiť sa môže, ak nerešpektujete termíny splatnosti. Je to o to horšie, ak už máte zápis v registri dlžníkov. V prípade, že viete, že včas dlžnú sumu nesplatíte, je nutné kontaktovať poskytovateľa. Jemu ušetríte čas s posielaním upomienky a vám ušetríte hanbu na pošte a aj niekoľko eur. Každý deň nesplatenie pôžičky získateľnej aj pre dlžníkov vašu dlžnú sumu len zvyšuje. Včasné upovedomenie poskytovateľa vám vie dobu splatnosti predĺžiť niekedy aj dlžnú sumu rozložiť do viacerých splátok. Všetko závisí od vášho prístupu, ochoty poskytovateľa a na záverečnej vzájomnej dohode. Každopádne, predtým, ako niektorú spoločnosť požiadate o pôžičky aj pre dlžníkov, a to aj napriek tomu, že ste v minulosti neboli schopný dlh splácať, dobre si to premyslite. V konečnom dôsledku môžete do problémov dostať nielen seba, ale aj vašu rodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.